MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
18 yaşından küçük kişiler teonunrecelleri.com’dan alışveriş yapamaz.

teonunrecelleri.com’dan yaptığınız alışverişlerin ödemesini kredi kartı, banka kartı, sanal kart, BKM Express veya banka havalesi geçerli olmak üzere gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme yöntemi kullanılmamaktadır. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
teonunrecelleri.com tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir.
Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu teonunrecelleri.com 3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşme veya konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde teonunrecelleri.com tarafından iade edilecektir.

Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile teonunrecelleri.com’un bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM’ler üzerinden yapmanızı öneririz.
Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı anlaşmalı kargo firması ile yapılır. Kargo hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda iletisim@teonunrecelleri.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak iletisim@teonunrecelleri.com’a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Teo’nun Reçelleri, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

teonunrecelleri.com sitesi üzerinde satışa sunulan ürünlerin tamamı, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler olduğundan ‘cayma hakkı’ kapsamında değildir.

Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.

teonunrecelleri.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunuzu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz. teonunrecelleri.com’dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

KARGO

  1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.
    2. Teo’nun Reçelleri gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir.
    3. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi’yle tahmini 1-5 gün ve her halükarda 30 günlük yasal süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

Kargo bedellerinin belirlenmesi:
Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.
1. Seçtiğiniz ürünlerin toplam ağırlığı. (Her bir ürünün veri tabanında kayıtlı olan ağırlığı kullanılarak toplam ağırlık sipariş sürecinde otomatik olarak hesaplanmaktadır.)
2. Paketinizin teslim edileceği yer. (İstanbul içi ve İstanbul dışı gönderi tarifeleri farklıdır. İstanbul dışı gönderilerde şehirlere göre tarife değişmektedir.)

Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir. Şu ana kadar ki, satış anında yürüttüğümüz ve/veya teonunrecelleri.com’da şartlarını ilan ettiğimiz kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını tarafınıza yansıtmayabiliriz.

İADE

Teonunrecelleri.com sitesi üzerinde satışa sunulan ürünlerin tamamı, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler olduğudan ‘cayma hakkı’ kapsamında değildir.

Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi ile Teo’nun Reçelleri’ne ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:

Ayıplı olduğu gerekçesi ile Teo’nun Reçelleri’ne yapılan ürün gönderilerinin aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir:

Faturanın arka kısmında üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır.
Ürünün, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.
Ürün, Teo’nun Reçelleri’nin çalıştığı teslimatı gerçekleştiren kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Bu ürüne/ürünlere ait kargo ücreti Teo’nun Reçelleri tarafından karşılanacaktır.

Teslimattan kaynaklanan problemler

Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar Teo’nun Reçelleri tarafından telafi edilir.

Zarar görmüş paket durumunda;

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Teo’nun Reçelleri’ne  bildirilmelidir. Teo’nun Reçelleri en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda iletisim@teonunrecelleri.com adresinden bize ulaşabilirsiniz!

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

İsmail Teoman Kumbaracıbaşı – Teo’nun Reçelleri
Koşuyolu Mahallesi, Cenap Şahabettin Sokak No: 16 Koşuyolu, Kadıköy – İstanbul
Tel: 0216 222 2816 Dahili: 4000
E-Posta: iletisim@teonunrecelleri.com